Polnix na Pinterest

Od niedawna znajdziecie nas również na Pinterest!  Poniżej kilka słów wyjaśnienia, dlaczego warto założyć konto na tym portalu społecznościowym.

Nazwa Pinterest wywodzi się z dwóch angielskich słów: „pin” (przypiąć/szpilka) i „interest” (zainteresowania). Każdy element umieszczony w obrębie portalu jest określany mianem pina, który użytkownik może sam umieścić na swojej tablicy, lub podpiąć pin, który zamieścił inny użytkownik.

Założeniem portalu jest stworzenie w sieci przestrzeni, funkcjonującej jak interaktywna tablica korkowa. W odróżnieniu od innych mediów społecznościowych, których główną funkcją jest publikowanie własnej treści, Pinterest pozwala na zapisywanie treści uznanych przez użytkownika za wartościowe, głównie w celu inspirowania się lub motywowania.

Oprogramowanie serwisu Pinterest pozwala użytkownikowi publikować znalezione i stworzone treści wizualnych w jednym miejscu oraz ich tematyczne segregowanie. Inny użytkownik może „polubić” poszczególne elementy, skomentować je oraz umieścić w swojej kolekcji określanej mianem tablicy, w celu zapamiętania ich lub wykorzystania w przyszłości. Każdą z powstałych tablic, zalogowany użytkownik może edytować za pomocą ustawień tablicy (nazwa, opis, okładka oraz status widoczności). Istnieje również możliwość przesyłania pinów drogą mailową do dowolnych osób spoza portalu oraz tworzenie tablic grupowych, które umożliwiają współpracę pomiędzy twórcami nad konkretną tablicą. Istnieje również możliwość wygenerowania tablic ukrytych, widocznych tylko dla twórcy i zaproszonych osób.

Wszystko to sprawia, że Pinterest jest właściwym narzędziem dla tych którzy chcą zaczerpnąć inspiracji lub po prostu być na bieżąco z aktualnymi trendami – idealne miejsce dla osób z branży ogrodniczej – projektanci ogrodów i wnętrz, właściciele kwiaciarni czy centrów ogrodniczych.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach